Széchenyi 2020
Kedvezményezett neve: CTS Kft.
Projekt címe: Épületenergetikai fejlesztés a Cts Kft. székhelyén
Támogatás összege: 13.410.000 Ft
Támogatás mérteke: 45 %
Projekt tartalmának bemutatása: A fejlesztés célja a Cts Kft. székhelyéül szolgáló épület energetikai megújítása.
A fejlesztés keretében az alábbi fő tevékenységek valósulnak meg:
1. Hőszigetelés: az energetikai beruházás alap eleme az épület hőszigetelése, hiszen a további beruházások hatékonyságát ez alapozza meg. Az épület födémhőszigetelése valósul meg.
2. Műanyag nyílászáró csere: az épület bejárati nyílászárói elavultak, cseréjük erősen indokolt.
3. Fűtési rendszerek korszerűsítése: az épület 3 szintes, melynek fűtését korszerű kazánokkal szükséges megoldani.
4. Világítási rendszerek korszerűsítése: a világítótestek cseréjével, esetleges áthelyezésével jelentős megtakarítás érhető el.
5. Napelemes rendszer telepítése: az épület villamos energiiégényének fedezésére kerül telepítésre a napelemes rendszer, mely környezetbarát módon állítja elő a szükséges energiát.
Projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.01.31.
Projekt azonosító száma: GINOP-4.1.1-8-4-4-16-2018-00371
Kedvezményezett neve: CTS Informatika Kft.
Projekt címe: Konfekcionált kábelgyártás fejlesztése a CTS-Informatika Számítástechnikai Kft.-nél
Támogatás összege: 39.493.678 Ft
Támogatás mérteke: 29,98 %
Projekt tartalmának bemutatása: A fejlesztés célja egy modern kábelgyártó egység létrehozása, mely lehetővé teszi konfekcionált kábelek gyártását, tömeg, illetve egyedi igények szerint.
A fejlesztés alapvetően 2 fő tevékenységből tevődik össze: egyrészt megépítésre kerül Debrecenben egy olyan épület, amely a fejleszteni kívánt kábelgyártás helyszínéül szolgál, másrészt beszerzésre kerülnek azok az eszközök, amelyek segítségével a kábelek gyártása lehetővé válik.
A jelenlegi tevékenységünk során igen nagy mennyiségben alkalmazunk, használunk kábeleket, ügyfeleink gyakran keresnek meg ilyen termékek beszerzése céljából. A gyártási folyamat során lehetőség nyílik egyedi kábelek gyártására is, ami az ügyfeleink speciális igényeit is kielégítheti.
A beruházás keretében megépítésre kerül egy többszintes épület, amelynek terei lehetőséget biztosítanak a kábelgyártás technológiai folyamatainak elvégzésére.
Projekt befejezési dátuma: 2020.03.31.
Projekt azonosító száma: GINOP-1.2.3-8-3-4-16-2017-01143
Kedvezményezett neve: CTS Informatika Kft.
Projekt címe: Smart megoldások a Szálláshely szolgáltatásban LoRa eszközök kutatás-fejlesztésével
Támogatás összege: 149.502.269 Ft
Támogatás mérteke: 65,98 %
Projekt tartalmának bemutatása: A CTS Informatika Kft. 1991-ban alapított 100 %-ban magyar tulajdonú társaság, mely magánszemélyek, kis-, közép-, illetve nagyvállalatok, továbbá közintézmények számára biztosítja a legmodernebb informatikai megoldásokat.
Napjainkban a szállodaipar is számos információtechnológiai kihívással szembesül az online értékesítés előre törése, a közösségi oldalak népszerűségének növekedése, valamint egy jogszabálymódosítás (A 239/2009. (X. 20.) Korm. rendelet) miatt bevezetett, a Nemzeti Turisztikai Adatszolgáltató Központ (NTAK) részére történő, kötelező adatszolgáltatás miatt.
A piaci igények előre nem látható változásával (pl. COVID-19 vírus hatásai) az egész szálláshely szolgáltató ipar teljes vertikuma függetlenül a mérettől komoly változásokon megy keresztül. A fentiek nyomán született meg a CTS Online Cloud Property Management System, röviden CTS PMS ötlete, a hozzá kapcsolódó, kutatásaink témájául szolgáló hardveres eszközök és fejlesztői környezet vizsgálatával.
A PMS egy felhőben üzemelő, interaktív, Blazor alapú, szálláshelyeket és a szálláshely vendégeit kiszolgáló vendégnyilvántartó rendszer, aminek célja egy olyan komplex szolgáltatás létrehozása, mely egyszerre kezeli a szálláshelyek adminisztratív feladatait, kiszolgálja a vendégek foglaláshoz és szálláshelyhez kapcsolódó igényeit, mint pl. gyermekek biztonsága érdekében történő LoRa eszközökkel történő helyzetmeghatározását.
A PMS részét képező Smart modul a hozzá tartozó webportállal egyedülálló módon interaktív kapcsolatot teremt a szálláshelyek és vendégeik között. A PMS-hez tartozó mobil alkalmazás pedig leegyszerűsíti az adatrögzítés, fizetés, programkeresés és a szolgáltatások igénybevételének folyamatát.
A projekt megvalósítási időszaka: 2021.01.01. – 2023.06.30.
Projekt azonosító száma: 2020-1.1.2-PIACI-KFI-2020-00083
Kedvezményezett neve: CTS Informatika Kft.
Projekt címe: A CTS Informatika Kft. eszközbeszerzése
Támogatás összege: 12.157.975 Ft
Támogatás mértéke (%-ban): 70 %
Projekt tartalmának bemutatása:
A CTS Informatika Kft. 1991-ban alapított, 100 %-ban magyar tulajdonú társaság. Elsősorban kis-, közép-, nagyvállalatok, továbbá oktatási- és közintézmények számára biztosítjuk a legmodernebb informatikai megoldásokat. Ügyfeleink 60 %-ban a közszférából, 40 %-ban pedig a KKV-k közül kerülnek ki.
A projekt keretében beszerzésre kerülnek:
- 3D nyomtató eszközök, amelyek segítségével lehetővé válik cégünknél innovatív termékek nyomtatása, prototípusok, alkatrészek elkészítése, és ezáltal új bevételek generálása. Az Ultimaker S5 Pro kétfejes 3D nyomtató gyakorlatilag ipari szintű gyártókapacitást biztosít az íróasztalon. Az Ultimaker S5 Pro csomag olyan megoldást biztosít, amely a végletekig minimalizálja a házon belüli 3D nyomtatással járó manuális feladatokat és hibalehetőségeket is. Az eszköz biztosítja a zökkenőmentes 3D nyomtatást azáltal, hogy kizárja az FFF nyomtatással leggyakrabban összekapcsolt kihívásokat, úgy, mint a hőmérséklet ingadozása, az alapanyagok kezelése, kifogyása, cseréje és megfelelő tárolása. A Markforged Onyx One gépe a világ egyetlen olyan 3D nyomtatója, amely minden részletében – hardver, szoftver és alapanyagok – arra a feladatra lett tervezve, hogy egyedi, vágott szénszálas alkatrészeket gyártson. Az Onyx One modell egy upgrade megvásárlásával bármikor fejleszthető az Onyx Pro képességeivel. Ez lehetővé teszi, hogy a későbbiekben az igények alapján egy még professzionálisabb eszköz álljon rendelkezésre.
- az IKT eszközök lehetővé teszik egyrészt a tervezési folyamat kiszolgálását, másrészt a távelérhetőséget is biztosítják. Ilyenek az asztali számítógépek, mobil telefon, Nas (adattároláshoz).
Mivel a 3D nyomtatás szolgáltatás során számos olyan adat és információ merül fel, amelyek védett üzleti titkok, esetleg szabadalomhoz kötődő jogok kapcsolódnak hozzájuk, így szükséges a megvalósítás helyszínét a megfelelő biztonsági rendszerekkel ellátni, úgy, mint biztonsági kamerarendszer, beléptetési rendszer (arcfelismerési rendszer, plusz ajtó).
A projekt eredményeképpen a meglévő kollegák egy új ágazatban is hasznosíthatják szakmai tapasztalataikat, aminek eredményeképpen a cég a létszámát meg tudja tartani, sőt, piaci igény alapján akár a tovább fejlődés is lehetséges. A piacon egyre nagyobb igény mutatkozik a 3D nyomtatásra, egyre több iparágban fedezik fel ennek értékét, így a foglalkoztatotti létszámunkra is jótékonyan hathat ez az üzletág.
A projekt befejezési dátuma: 2021.11.24.
Projekt azonosító száma: GINOP-1.2.8-20-2020-03303